Οι Αετοί Ορμύλιας στον τελικό! (video)

Αετοί profileΤο Σάββατο 9 Απριλίου, οι Αετοί Ορμύλιας αντιμετώπισαν τον Απόλλωνα Αρναίας στο πιο κρίσιμο παιχνίδι της χρονιάς αφού ο νικητής προκρινόταν στον μεγάλο τελικό. Όπως φαίνεται άλλωστε κι από τον τίτλο του άρθρου, οι Αετοί Ορμύλιας κατάφεραν να κερδίσουν την Αρναία, σ’ έναν συναρπαστικό αγώνα.  Ο αγώνας έγινε στο κλειστό της Νικήτης, όπου δεκάδες Ορμυλιώτες ήρθαν για να ενισχύσουν την ομάδα μας.

Ο αγώνας:

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι, και πήραν προβάδισμα στο σκορ, κλείνοντας το πρώτο δεκάλεπτο με 20-24. Στο δεύτερο δεκάλεπτο η διαφορά άγγιξε και τους 8 πόντους (26-34) αλλά με ένα σερί 8-0 στο τέλος του δευτέρου δεκαλέπτου ισοφαρίσαμε και με το 34 – 34 πήγαμε στα αποδυτήρια.

Στην αρχή του τρίτου δεκαλέπτου, το σερί συνεχίστηκε και με ένα 9-1 (συνολικό 17-1) κάναμε το 26 -34, 43-35. Εκεί κρίθηκε το παιχνίδι, αφού στη συνέχεια η διαφορά αυτή διατηρήθηκε μέχρι το τέλος του αγώνα.

Τα δεκάλεπτα: 20-24, 34-34, 54-46, 72-63.

Επόμενη αναμέτρηση, το Σάββατο 16/4 στις 20:00, στα Νέα Μουδανιά.

Δείτε παρακάτω τον αγώνα: (επιλέξτε ανάλυση 1080p)